Sprzątanie bez chemi

Luźne pogawędki i nie tylko.

Eager to particpate in the conversation? Do you want to practice communication skills? Start the chat. Fortune favours the brave!

Sprzątanie bez chemi

Postprzez vestsan1970 » 11 sty 2017, o 12:31

Próbowałyście kiedyś tzw. "ekologicznych" metod sprzątania? Przyznam szczerze, że mnie przez naprawdę długo to nie przekonywało, ale sporo rzeczy w domu doczyściłam dopiero sodą oczyszczoną i octem (przed nami mieszkanie wynajmował ktoś niezbyt lubiący czystość, więc jakiś miesiąc jeszcze odkrywałam nowe cuda hmm ). Niedawno też zainwestowałam w boraks i jestem naprawdę zaskoczona efektami! Zaczęłam go też dodawać do prania, a teraz przymierzam się do samodzielnego zrobienia proszku i ciekawa jestem efektu. A jak to jest w Waszych domach? Stosujecie jakieś z metod naszych babć? Czy może ze względu na zdrowie czy ekologie też niektóre chemiczne środki porzuciłyście?
vestsan1970

Re: Sprzątanie bez chemi

Postprzez MaryGrace » 13 sty 2017, o 06:26

ja zamiast płynu do podłóg używam octu, dzięki czemu podłogi są lepiej doczyszczone, a panele nabłyszczone.
MaryGrace

Postprzez kamila » 30 sty 2017, o 10:20

Na sprzątaniu najlepiej zna się firma sprzątająca warszawa. Dlatego moim zdaniem najlepiej zatrudnić kogoś, kto sprząta profesjonalnie i będzie wiedział, jak się za to zabrać. Wiele osób korzysta z takiej opcji bo zwyczajnie nie mają czasu na sprzątanie. Ja też o tym myślę.
kamila

Postprzez marci1819 » 23 lut 2017, o 22:17

Ja tam po prostu normalnie sprzątam i używam tego co jest dostępne powszechnie. Bez chemii ciężko byłoby niektóre rzeczy umyć/wyczyścić.

Powrót do Chill out