Strona 1 z 4

Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 14 kwi 2016, o 07:49
przez moderny83
Macie może pomysł jak szybko i tanio wykonać ogrodzenie? Wiadomo, można kupić zwykłą siatkę, natomiast ta ocynkowana jest dość droga, a potrzebuję coś co będzie tanie i nie będzie wymagało konserwacji. Znalazłem ciekawą propozycję na http://sieci-siatki.pl/siatki/siatki-na-woliery/, natomiast być może ktoś z Was ma jakiś pomysł?

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 22 kwi 2016, o 07:52
przez krysinski
Jeżeli zależy Ci na solidnym ogrodzeniu, które ma posłużyć przez długie lata, to musisz w nie zainwestować. Podstawą jest odpowiednia powłoka antykorozyjna. Warto zwrócić uwagę również na długość gwarancji producenta. Obecnie najdłuższą rękojmię oferuje firma Betafence, nawet do 20 lat.

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 7 lip 2016, o 09:57
przez sofli
ja zainwestowałem w narzędzia kamieniarskie i sam zrobiłem ogrodzenie. Wyszło taniej i wydaje mi się że nawet solidnie ;)

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 8 lip 2016, o 14:56
przez Ightok
Ile czasu zajęło Ci zrobienie takiego ogrodzenia? Muszę ogrodzić moją rozrastającą się uprawę borówki amerykańskiej i szukam jakiegoś fajnego rozwiązania, ale takiego które szybko mógłbym wdrożyć.

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 28 lis 2016, o 15:58
przez Miszcz922
A ja ostatnio pomagałem przy stawianiu ogrodzenia, wykonanego z form betonowych takich jak forbet. Jeżeli zależy komuś na solidnym i estetycznym ogrodzeniu, to polecam właśnie formowane - betonowe płoty. Koszta takiego ogrodzenia nie są wygórowane, a dodatkowo jest to bardzo przyszłościowa inwestycja. Spotyka się ogrodzenia, które stoją nawet nie zniszczone i kilkanaście - dziesiąt lat.

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 22 mar 2017, o 22:45
przez Dyrka
Mam dla Was pewne wskazówki w temacie ogrodzenia https://www.castorama.pl/inspiracje-i-p ... dzaje.html Ogrodzenia panelowe zrobiły się bardzo modne i rzeczywiście ciekawie wyglądają. Mnie się to podoba.

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 23 mar 2017, o 08:50
przez Maxi25
Tylko wadą tych paneli ogrodzeniowych jest ich cena, i szczerze mówiąc taniej wyjdzie kupić siatkę ocynkowaną, jak dobrze się poszuka to na prawdę można w korzystnej cenie kupić oczywiście szukając po lokalnych sklepach budowlanych.

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 31 mar 2017, o 06:58
przez krysinski
Przy wyborze ogrodzenie nie warto kierować się wyłącznie ceną. Ważniejsze są inne czynniki, np. zastosowana powłoka, która decyduje o żywotności ogrodzenia. Sam ocynk, to za mało, by ogrodzenie przetrwało wiele lat. Panele ogrodzeniowe są znacznie trwalsze od siatki i lepiej się prezentują.

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 28 kwi 2017, o 04:26
przez moniczka9090
Czy jesteś pewny, że chcesz oszczędzić akurat na tym elemencie? Ogrodzenie wpływa na wygląd całego domu, zapewnia bezpieczeństwo, chroni przed wiatrem itp. Spełnia tak wiele funkcji, że moim zdaniem lepiej trochę odłożyć i zainwestować w nie więcej. Mi na przykład bardzo podobają się ogrodzenia z kamienia - doskonale chronią przed czynnikami atmosferycznymi, są stabilne i trwałe, a do tego nieźle się prezentują ;)

Re: Jak tanio zrobić ogrodzenie

PostNapisane: 31 maja 2017, o 13:51
przez bioly
Siatka jest najtańsza, ale też i niezbyt estetyczna jest też mało odporna na jakieś uszkodzenia, może się rozplątywać, jeśli jest niedokładnie pokryta powłoką antykorozyjną to szybko zacznie rdzewieć, ale jest to dobra opcja jeśli posadzimy coś by zarosło taką siatkę, jest wiele pnącz, które rosną szybko i są zimozielone. Taki efekt można uzyskać już po 2-3 latach.
Obrazek.
Sam takie coś preferuję, na tyłach działki, ale na froncie to jednak coś bardziej estetycznego się nadaje, i tu najtańszą trwałą i estetyczną opcją są ogrodzenia panelowe Obrazek
Dostępne są w różnych miejscach, ale też trzeba brać pod uwagę jakość powłoki, ja brałem przez internet z http://ogroland.pl/ i jest dobrej jakości, są tam też inne kolory.