Kawa czy herbata ?

Co irytuje Cię w Twojej szkole? Czego nie lubisz a za co pochwalisz swoich nauczycieli. Czy jest coś co chcesz zmienić? Otwarte dyskusje szkolne. Uczniowie co sądzicie?

Kawa czy herbata ?

Postprzez adrianna » 8 wrz 2014, o 11:49

Cześć. Co lubicie pić na co dzień?
Sama nie wyobrażam sobie dnia bez kubka aromatycznej kawy :)
adrianna

Re: Kawa czy herbata ?

Postprzez jamalka » 8 wrz 2014, o 13:28

Oj ja również kiedyś byłam taką maniaczką kawy dopóki nie zaczęłam mieć problemów z magnezem. Niestety ale potrafi ona wypłukiwać go z naszego organizmu :( Tak więc zrezygnowałam.
Nie wiem czy wiesz ale bardzo dużą zawartość kofeiny posiada w sobie herbata biała. Tutaj:
http://www.herbata.info/herbata-biala/ - możesz sobie poczytać o jej właściwościach.
Ma ona podobny smak do herbaty zielonej niemniej jest o wiele bardziej delikatna.
Potrafi rano postawić na nogi tak samo skutecznie jak kawa a jednocześnie jest o wiele zdrowsza ponieważ zawiera bardzo wiele witamin i innych związków, które są dobre dla naszego organizmu.
Polecana jest przede wszystkim osobom, które pracują umysłowo ( zwiększa koncentrację).
jamalka

Postprzez ivo55 » 16 wrz 2014, o 19:12

Kawa to tylko z mlekiem...samej nie wypije nie smakuje mi...a tak na co dzień wole pyszną gorącą herbatkę...może być czarna albo owocowa...

=====================
Najlepszy psycholog szczecin
ivo55

Postprzez mambik » 28 wrz 2014, o 12:59

No oczywiście, że herbata - czarna, zielona - wszystko jedno. Kawa jest niesmaczna :P
tu jestem
mambik

Postprzez tosia25 » 9 paź 2014, o 20:48

zdecydowanie herbata...najlepiej czarna, ewentualnie owocowa. kawa, rzadko...jak już musi być z mlekiem albo sokiem o smaku czekoladowych ciasteczek.

===================
Skuteczna dezynsekcja warszawa
tosia25

Postprzez Dorothy » 15 paź 2014, o 10:44

Lubię oba te napoje. Herbatę najczęściej pijam zieloną, nie słodzę. Za to ta kawa to moja ulubiona. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym wstać rano i nie wypić aromatycznego espresso. Poza tym piję dużo wody niegazowanej.
Dorothy

Postprzez Agnesss » 27 paź 2014, o 01:12

Herbata jest na pewno zdrowsza od kawy. Wiem, że w niewielkich ilościach kawa również nie szkodzi jakoś specjalnie, ale ja zdecydowanie preferuję herbatę. Każda działa inaczej, możemy wybierać między herbatą białą, zieloną, czerwoną i tradycyjną czarną, są herbatki ziołowe, naprawdę sporo tego teraz na rynku. Picie dużych ilości herbaty jest naprawdę wskazane. Oglądałam nawet ostatnio "Wiem, co jem" o herbacie i tam również wychwalali ją pod niebiosa. A jeśli chodzi o fajny artykuł na temat jej zdrowotnych właściwości, to zapraszam tutaj: http://www.herbata.info/herbata-i-zdrowie/.
Agnesss

Postprzez elonk » 6 lis 2014, o 18:12

kawa
elonk

Postprzez lolek82 » 19 lis 2014, o 14:24

Kawa obowiązkowo :)
lolek82

Postprzez mmilka » 21 lis 2014, o 12:20

Ja piję i kawę, i herbatę. Kawę tylko parzoną mieloną. Unikam rozpuszczalnej, która pełna jest chemii. Herbatę kupuje tylko liściastą, czarną i zieloną z olejkiem cytrynowym.
mmilka

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkolne - o wszystkim i o niczym