Jak zostać tłumaczem przysięgłym

Dział prowadzony przez nauczyciela Naszej szkoły. Problemy w nauce, praktyczne porady, jak uczyć się szybko i przyjemnie. Nauczyciel - Marta Nawrocka W tym dziale możesz zadać pytanie Naszemu ekspertowi. Uwaga porada jest bezpłatna tylko dla kursantów szkoły English Academy Opole, w pozostałych przypadkach koszt porady wg cennika: Cennik porad

Moderatorzy: Marta Nawrocka, justin_a

Jak zostać tłumaczem przysięgłym

Postprzez Dorothy » 13 paź 2015, o 06:20

Bardzo chciałabym pracować jako ktoś taki :) Czy jak skończę studia to czy mogę zacząc od razu pracę jako tłumacz?
Dorothy

Re: Jak zostać tłumaczem przysięgłym

Postprzez adrianna » 13 paź 2015, o 07:09

Wielu studentów dorabia sobie tłumaczeniami już w czasie studiów ale aby zostać tłumaczem przysięgłym trzeba czegoś więcej. Musisz zdać egzamin na tłumacza, który jest bardzo trudny bo wymaga perfekcyjnej znajomości języka. Z drugiej strony jest to opłacalne bo możęsz legalnie tłumaczyć poważne teksty oraz cieszysz się prestiżem. Powinnaś również posiadać wykształcenie wyższe magisterskie.
Na stronie money jest dobry artykuł, w którym jest wszystko dokładnie opisane, Poczytaj sobie:
http://praca.money.pl/poradniki/artykul ... 04866.html
adrianna

Postprzez DomiSta » 21 gru 2015, o 21:13

no cos ty , musisz zrobic odpowiedni kurs z tego , i wiem ,ze musisz skończyc studia magisterskie , sam licencjat nie wystarczy , zeby być tłumaczem przyśiełgym a wiem to ponieważ sama wybieram się na filologie angielską ;)
DomiSta

Postprzez Gooral » 11 sty 2016, o 12:05

Do tego ciężko się przebić, tłumaczy przysięgłych znaleźć można na każdej ulicy, tak więc by dobrze zarobić - trzeba dużo pracować, gdyż stawki regularnie spadają. Mowa tutaj oczywiście o języku angielskim, jeżeli ktoś zna jakiś bardziej egzotyczny język to bez problemu znajdzie klientów.
Gooral

Postprzez amerikana » 28 cze 2016, o 06:44

Najlepiej zobaczyć u źródła albo po prostu zapytać mój kuzyn to dobry tłumacz przysięgły kraków i okolice. Więc mogę Ci kontakt do niego załatwić.
amerikana

Postprzez Tervirs » 28 wrz 2016, o 09:27

No właśnie też chciałęm zaaplikować na tłumacza i nie wiem teraz czy to robić
Tervirs

Postprzez Aśka_065 » 21 paź 2016, o 11:55

To się raczej nie opłaca, za duża konkurencja
Aśka_065

Postprzez BarryWhite67 » 17 lis 2016, o 08:14

Rynek tłumaczy przysięgłych w Polsce jest bardzo nasycony. I to sprawia, że uzyskanie jakiejś sensownej pozycji jest bardzo trudne. Wiem, że sporo osób z uprawnieniami na przysięgłego musi szukać pracy w biurach tłumaczeń i ich rynkowa pozycja wcale nie jest z tytułu "papierów" mocniejsza. Tego jest po prostu za dużo. A jak chodzi o popularne języki takie jak angielski czy niemiecki to już w ogóle jest zalew takich ofert. Chyba najlepiej w tym zawodzie mają się ci, którzy zaczęli wiele lat temu i wyrobili sobie mocną pozycję - często współpracują z nimi urzędy, kancelarie itp. Nowe osoby mają bardzo trudno, więc osobiście szukałbym innej drogi zawodowego rozwoju.
BarryWhite67

Postprzez jullek445s » 3 gru 2016, o 09:13

Aśka wszędzie jest duża konkurencja.
jullek445s

Postprzez Omunikas » 7 lut 2017, o 07:37

Ja pracuję obecnie w profesjonalnym biurze tłumaczeń w dąbrowie górniczej i jestem zadowolony :) Zawsze marzylem o takiej pracy , nauka języka pozwoliła mi na to , dlatego jestem bardzo zadowolony.
Omunikas

Następna strona

Powrót do Praktyczne porady i problemy