Czy łatwo jest dostać alimenty?

Luźne pogawędki i nie tylko.

Eager to particpate in the conversation? Do you want to practice communication skills? Start the chat. Fortune favours the brave!

Czy łatwo jest dostać alimenty?

Postprzez witekkrk » 2 cze 2016, o 09:16

Cześć, mam do Was pytanie dot. alimentów. Czy uważacie, że w polskim sądzie łatwo je zdobyć i czy łatwo ewentualnie starać się o ich podwyższenie w przypadku sytuacji kiedy to potrzeby dziecka wzrosną? W tym wpisie: http://www.publikacje.webuje.pl/sadowe-walki-o-przyznanie-alimentow trochę wywnioskowałem, że rzeczywiście nie jest to trudne, ale czy tak rzeczywiście jest? Proszę o informacje.
witekkrk

Re: Czy łatwo jest dostać alimenty?

Postprzez monday » 6 cze 2016, o 12:29

Nie jest łatwo, chyba że ojciec dziecka sam chce płacić.
monday

Postprzez kamalinska » 7 cze 2016, o 08:38

Niestety gdy ojciec nie chce współpracować sprawy nie mają się najlepiej. Trudno jest wyegzekwować te alimenty które już nadano nie wspominając o ich zwiększeniu. Czeka Cię nie mała walka, ale trzymam kciuki.
kamalinska

Postprzez Kkochan » 25 paź 2016, o 10:43

Zależy jakie masz argumenty. Wiele też zależy od prawnika. Ja korzystałem z tej Kancelarii http://wynimko.pl/ i nie ukrywam, że wygrałem dwie sprawy alimentacyjne.
Oczywiście najważniejsze, to przyjąć konkretną strategię. Adwokat musi być osobą, która ma faktyczne pojęcie o sprawie i ma rozeznanie w sytuacji rodzinnej zarówno powoda jak i powódki, lub odwrotnie.
Z mojego doświadczenia wynika, że przy sprawach alimentacyjnych, bardzo dużo zależy od świadków. Jeśli ich lista jest urozmaicona, a oni sami mają podobny styl opisywania i argumentowania sprawy, to działa to zawsze na duży plus.
Niestety nie ma jednej - podstawowej wartości, która byłaby wykładnią szans na za lub na przeciw.
Kkochan

Postprzez carry » 26 wrz 2017, o 10:24

To prawda, że dużo zależy od prawnika i jesli sa tu jakies osoby z Czestochowy to wlasnie bym sie chciala poradzic czy kancelaria https://kancelaria-brodziak-grzyb.pl jest godna uwagi i warto korzystac z ich uslug? Naleza mi sie alimenty i wiem ze powinnam je dostawac tylko potrzebuje troche pomocy prawnej co sadzicie o tej kancelarii ?
carry

Postprzez moniczka9090 » 19 paź 2017, o 15:51

Sprawa z alimentami zazwyczaj jest skomplikowana i trochę się ciągnie. Na pewno warto, aby pomógł nam jakiś doświadczony adwokat. Dobrze by było, abyśmy również sami jak najwięcej poczytali artykułów prawnych związanych właśnie z tym tematem. Kilka tekstów o alimentach widziałam na stronie https://adwokatszczepanski.pl/ , moe kogoś zainteresuje ;)
moniczka9090

Postprzez Pawel79 » 19 paź 2017, o 17:21

jak się ma dobrego prawnika to pewnie łatwo
Pawel79

Postprzez pixell » 20 paź 2017, o 10:14

To prawda, ale za dobrego prawnika trzeba dobrze zapłacić tak to już niestety jest.
pixell

Postprzez wera15 » 20 paź 2017, o 13:11

Jeśli Tylko Twój ex maż nie pracuje na czarno i nie będzie kombinował to spokojnie dostaniesz, gorzej już sprawa wygląda z wysokością alimentów. Tu ciężko dojśc do porozumienia.
wera15

Postprzez Olgierd21 » 6 gru 2017, o 08:21

Zdecydowanie popieram przedmówców. Czasem jedyną drogą jest udanie się do dobrego adwokata. Bez niego czasami sprawa bardzo się komplikuje.
Olgierd21

Następna strona

Powrót do Chill out