Opis własnego obrazka nr 1

Opis obrazka? Gdzieś to już słyszałeś? Tak to właśnie Cię czeka na maturze. Szczegóły w środku:)

Opis własnego obrazka nr 1

Postprzez basia06 » 12 lut 2011, o 20:26

The photo shows a dance competition. In the foreground there is a group of people who are dancing- they are practising swing. They are wearing white masks and brown costumes. The colorful lights are directed to them. Other dancers around them are dancing on the floor.
It seems to that they are professional and good dancers.

In the background there are beautiful decorations and metal scaffolding with spotlights.

I enjoy this activity, because I like dancing too. This is my passion, it gives me happiness.
Załączniki
_DSC3079.JPG
_DSC3079.JPG (76.47 KiB) Przeglądane 6241 razy
basia06

Re: Opis własnego obrazka nr 1

Postprzez piotrdługaszek » 13 lut 2011, o 22:49

basia06 napisał(a):The photo shows a dance competition. In the foreground there is a group of people who are dancing- they are practising swing. They are wearing white masks and brown costumes. The colorful lights are directed to them. Other dancers around them are dancing on the floor.
It seems to that they are professional and good dancers.

In the background there are beautiful decorations and metal scaffolding with spotlights.

I enjoy this activity, because I like dancing too. This is my passion, it gives me happiness.

The photo shows a dance competition. In the foreground there is a group of people who are dancing.They are practising swing. (practise - to oni ćwiczą czy biorą udział w zawodach?) --> The type of dance music presented in the photo is probably 'swing'. --> albo od razu --> The photo shows a swing dance competition.

The colorful lights are directed to them - strona bierna mi się nie podoba --> The spot op / followspot operator is illuminating the stage and the competitors with floodlights.

Other dancers around them are dancing on the floor.
It seems to me that they are professional and good dancers. vs It seems that they are professional and good dancers.

In the background there are beautiful decorations and a metal scaffolding with spotlights.

I enjoy this activity (bez przecinka) because I like dancing, too. This is my passion. It gives me happiness.
piotrdługaszek

Postprzez kostuska » 6 kwi 2015, o 16:41

Pokaż jeszcze obrazek, ponieważ ten co wkleiłaś jest nieaktywny.
kostuska

Postprzez patrycjaolaw » 25 sie 2016, o 11:28

Witam super
patrycjaolaw

Postprzez Kingga1 » 5 paź 2016, o 18:31

Poproszę o link do obrazka :) nie wiem czy czegoś podobnego nie miałam na własnej maturze, ale nie jestem pewna bez obrazka
Kingga1

Postprzez jarek431 » 24 kwi 2017, o 06:45

nie podoba mi się w ogóle

Postprzez projektogrod » 7 gru 2017, o 08:56

mnie też się wydaje że podobny opis miała, ale musiałabym zobaczyć obrazek bo mogą być po prostu zbliżone do siebie

Посмотрите на этот сайт
projektogrod

Powrót do Fotografia i nauka