Czy ktoś musiał oddać Rodziców do Domu Opieki?

Co irytuje Cię w Twojej szkole? Czego nie lubisz a za co pochwalisz swoich nauczycieli. Czy jest coś co chcesz zmienić? Otwarte dyskusje szkolne. Uczniowie co sądzicie?

Czy ktoś musiał oddać Rodziców do Domu Opieki?

Postprzez Baklazan » 21 lut 2018, o 15:47

Moja przyjaciółka musiała oddać mame do Domu Opieki.Pracują , a Mama potrzebuje opieki non stop. Mama jest po wylewie i nie dokońca potrafi ocenic sytuację. Koleżanka obwinia się, bardzo cierpi z tego powodu. Rozmowa z Mamą nie jest rozwiążaniem, bo Mam w przebłyskach świadomości chce do domu. Nie wiedziałam, że to takie straszne.
Moja Mama chrowała na raka i zmarła u mnie w domu. Teraz rozumiem, że az tyle mogłam zrobić dla Niej.
Baklazan

Re: Czy ktoś musiał oddać Rodziców do Domu Opieki?

Postprzez Johner » 21 lut 2018, o 23:00

O rany, mam nadzieję, że nigdy nie będę do tego zmuszona.
Johner

Postprzez Herbaciana » 22 lut 2018, o 10:16

Starość niestety nie zawsze jest taka kolorowo i ja rozumiem osoby, które oddały bliskie osoby do domu opieki. Tu nie chodzi o pozbycie się ciężaru a właśnie o troskę i chęc zapewnienia jak najlepszych warunków i po prostu opieki. Przecież nikt nie moze sobie pozwolić na rzucenie pracy i opiekę 24h na dobę. Na szczęście są takie zakłady opieki jak Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie można oddać bliską osobę i ma się pewność, że będzie miała tam najlepsze warunki.
Herbaciana

Postprzez palmak7 » 10 mar 2018, o 10:32

Na szczeście mam duży dom i moi rodzice mogą mieszkać ze mną
palmak7

Postprzez anita84 » 23 lip 2018, o 13:00

Mój mąż stanął przed takim wyborem. Niestety wchodziła w grę opieka paliatywna i nie byliśmy w stanie świadczyć tak profesjonalnej opieki. Umieściliśmy teściową w takim domu, gdzie dbali o nią w ostatnich dniach. Nam było trochę lżej, ale i tak bardzo przeżywaliśmy rozstanie.
anita84

Powrót do Dyskusje szkolne - o wszystkim i o niczym