Optyczne powiększenie małej łazienki

Co irytuje Cię w Twojej szkole? Czego nie lubisz a za co pochwalisz swoich nauczycieli. Czy jest coś co chcesz zmienić? Otwarte dyskusje szkolne. Uczniowie co sądzicie?

Optyczne powiększenie małej łazienki

Postprzez sylwia66 » 26 mar 2018, o 10:23

Witam, organizuję sobie właśnie łazienkę (niestety jest dość wąska i niska) i chciałbym ją powiększyć. Wysokość powiększę optycznie poprzez prostokątne płytki układane w pionie, gorzej będzie z szerokością. Na pewno będą na podłodze płytki ułożone w karo, myślałem również o zrobieniu jednej ściany całej ciemnej (podobno optycznie poszerza). Dlatego też moje pytanie, czy dobrą ścianę chcę zrobić ciemną?
sylwia66

Re: Optyczne powiększenie małej łazienki

Postprzez Dorothy » 26 mar 2018, o 10:59

Moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie. Jesli łazienka jest mała to takei mocne kontrasty mogą sprawić,ze będzie wyglądała na jeszcze mniejszą niz jest w rzeczywistości. Proponowałbym pozostawić ją białą. Ewentualnie z delikatnymi ciemniejszymi dekorami.

Jak w All in White od Tubadzina:
http://www.tubadzin.pl/collection/495
Dorothy

Postprzez mayster » 27 kwi 2018, o 20:17

Pomóc może odpowiednie oświetlenie:) Ściana na przeciwko drzwi może być w ciemnym kolorze, optycznie wydłuży pomieszczenie.
mayster

Postprzez 07kasia » 30 kwi 2018, o 07:13

Jeśli chcesz optycznie powiększyć łazienkę użyj w tym celu oświetlenia. Dobrym rozwiązaniem będą lampy sufitowe plafony lub wpusty, które nie zabiorą cennej przestrzeni, a dodatkowo optymalnie rozświetlą wnętrze ;) Możesz także na ścianach umieścić kinkiety, które wiązkę światła mają nakierowaną na sufit to też da złudzenie większego wnętrza 8-)
07kasia

Postprzez 07kasia » 30 kwi 2018, o 07:14

Zapomniałam dodać w poprzednim poście sprawdzonej stronki z oświetleniem. Sprawdź sklep http://www.mlamp.pl ;) U nich kupowałam lampy już kilka razy i do tej pory się nie zawiodłam. Mają też fachową obsługę, która pomoże Ci dobrać lampy idealne do Twojej łazienki!
07kasia

Postprzez gortau » 2 maja 2018, o 13:38

Na pewno duże lustro i jasne kolory w tym pomogą
gortau

Postprzez Karol17 » 27 maja 2018, o 08:14

Zgadzam się z moim przedmówcą, że lustro moze optycznie powiększyć małą łazienkę. To dobry sposób na to, tym bardziej, że można dać podświetlenie. My mamy stare lustro, które musimy odnowić i nie wiem czy nie kupić jednej z tych ram https://www.sklepzramami.pl/cms/oprawa-obrazow-i-luster do niego, jak uważacie? Będzie to dobry pomysł, czy lepiej zamówić specjalne, pod wymiar? Nie chciałabym wydawać zbyt dużej kwoty.
Karol17

Postprzez tammi » 31 maja 2018, o 16:20

Moim zdaniem nie ma co kombinować - prostota powinna pomóc. Postaw na białe ściany i będzie w porządku.
tammi

Postprzez wirwas » 1 cze 2018, o 15:38

Biały kolor i lustra powiększają najlepiej
wirwas

Postprzez Ada » 18 cze 2018, o 12:04

Moim zdaniem poza oczywiście lustrami, warto pomyśleć także o zakupie mebli łazienkowych w jasnych odcieniach. Wiele ciekawych propozycji tego typu możemy znaleźć w ofercie https://mirat.eu/meble-lazienkowe,c158.html . Mamy tutaj do wyboru różne odcienie, jak i meble w wielu ciekawych formach, w związku z czym na pewno każdy znajdzie idealne propozycje dla siebie.
Ada

Następna strona

Powrót do Dyskusje szkolne - o wszystkim i o niczym